Łódź: samorząd chce oddać szpital miejski Uniwersytetowi Medycznemu

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 19 września 2013 10:26

Uniwersytet Medyczny i Urząd Miasta Łodzi chcą, by I Szpital Miejski im. dr. E. Sonnenberga w Łodzi został połączony z SPZOZ Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Łódź: samorząd chce oddać szpital miejski Uniwersytetowi Medycznemu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital uczelniany miałby przejąć zobowiązania zadłużonego na 8 mln. zł "Sonnenberga", jego majątek i wszystkich 240 pracowników. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą łódzcy radni (najwcześniej w październiku).

W środę, 18 września sprawą zajęła się komisja ochrony zdrowia i opieki społecznej Rady Miejskiej - podaje Dziennik Łódzki.

Zdaniem włodarzy taka koncepcja to najlepsze rozwiązanie, żeby uzyskać dobry kontrakt. Jak przekonują, NFZ przy kontraktowaniu usług medycznych w 2014 r. będzie promował większe placówki, świadczące kompleksowe usługi.

Tymczasem miasta nie stać na wydanie ponad 20 mln zł na dostosowanie "Sonnenberga" do norm, m.in. na budowę bloku operacyjnego. Dodatkowo WAM posiada specjalistyczną diagnostykę: rezonans magnetyczny i tomograf.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny jest gotów zapewnić załodze "Sonnenberga" 12 miesięczny okres zatrudnienia. Komisja ochrony zdrowia i opieki społecznej złożyła wniosek do prezydenta Łodzi o rozszerzenie gwarancji zatrudnienia do 5 lat.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze