XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Łódź: rodzice zbierają pieniądze dla Centrum Zdrowia Matki Polki

Autor: Fundacja Pomost Nadziei, GW, MS/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2018 11:23

Rodzice chorych dzieci skupione w Fundacji Pomost Nadziei z Wieliczki ogłosili zbiórkę pieniędzy na pościel, łóżka i kosze na śmieci do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi; FOT. PTWP

Apel dotyczący akcji pojawił się w portalach społecznościowych. Czytamy w nim, że „chodzi o Oddział Neurologii. Dzieciaki potrzebują pomocy. Po wielu latach zaniedbań w szpitalu brakuje niemal wszystkiego. Dzieci śpią na rozwalających się i zapadających łóżkach - brakuje pościeli, koców, poza tym artykułów szkolnych, kredek, malowanek, plastelin, farb, mazaków, bloków rysunkowych. Chodzi o to, by dzieci miały czym się bawić i miały możliwość spędzania czasu w świetlicy".

Jak podaje Fundacja Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, Klinika Neurologii w Łodzi jest
jedną z najlepszych w Polsce, z wysoko wykwalifikowaną kadrą i dyrekcją, która dokłada wszelkich starań, aby szpital funkcjonował na najwyższym poziomie.

Niestety, sytuacja wygląda tak, że jeśli jest świetna kadra, diagnostyka i fachowe leczenie, brak już środków na doposażenie oddziałów.

Rodzice podkreślają, że lista potrzeb jest długa ale najpilniej potrzeba zakupić: 9 łóżek z szafkami, 8 stojaków  na śmieci  o pojemności 120 litrów, wózek zabiegowy z akcesoriami i koszem, meble (wyposażenie) gabinetu zabiegowego.

Fundacja określiła, że zbiórka trwa do 31 maja 2018 r. i planuje zebrać 65 131,65 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum