Łódż: ratunek dla przychodni studenckiej

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2014 14:49

Przychodnia dla Szkół Wyższych PaLMA w Łodzi od dawna traci pacjentów i pieniądze od NFZ. Władze miasta zdecydowały, że jej dalsze istnienie ma sens tylko we współpracy z inną lecznicą. Dlatego samorząd przygotowały projekt połączenia lecznicy z Miejską Przychodnią "Śródmieście".

Połączenie miałoby nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy, tak by jesienią do konkursu w NFZ obie przychodnie stanęły razem.

Wśród 268 pacjentów, którzy w lutym leczyli się w poradni neurologicznej, było zaledwie siedmiu studentów. Z tego względu PaLMA boryka się z problemami finansowymi i ma niewykonania. Podczas zeszłorocznego aneksowania umów na leczenie NFZ zmniejszył PaLMIE kontrakt na ten rok o 200 tys. zł. Powód? Przychodnia miała za mało pacjentów. PaLMA straciła też dużą część kontraktu podczas konkursu na leczenie mieszkańców Łodzi w 2011 r.

Zamknięto przez to m.in. gabinet stomatologiczny.

Zdaniem władz Łodzi, PaLMA, która od kilku lat ma ujemny wynik finansowy, nie poradzi sobie sama w przyszłości i będzie miała trudności z pozyskaniem kontraktów na leczenie w tegorocznym konkursie organizowanym przez NFZ.

Samorząd liczy, że po połączeniu przychodnie będą mogły osiągnąć znacznie lepszy wynik w konkursie NFZ. 

Więcej:  www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum