Łódź: przychodnia straciła kontrakt, bo właścicielka zmarła

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2013 15:34

Ponad 2 tys. pacjentów, w tym prawie 400 dzieci z wadami wieku rozwojowego musiało przerwać lub odwołać rehabilitację. Centrum Rehabilitacji Intermedicus w Łodzi musiało wstrzymać przyjmowanie pacjentów, bo tragicznie zmarła właścicielka Centrum była stroną kontraktu z NFZ.

Łódź: przychodnia straciła kontrakt, bo właścicielka zmarła
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z apelem o szybkie rozwiązanie sprawy do Funduszu zgłosili się pacjenci oczekujący na leczenie. Przyjmowanie pacjentów przychodnia wstrzymała 8 sierpnia, w dniu śmierci właścicielki. Próby reaktywacji placówki podejmuje obecnie jej prezes i dyrektor. Spadkobiercami są bowiem tylko nieletnie dzieci.

Dr Anna Błaszczyk była nie tylko właścicielką tej przychodni, ale także fundatorką Fundacji Rehabilitacji "Kamień Milowy". Fundacja powołała na miejscu dawnej przychodni nowy podmiot leczniczy pod nazwą Intermedicus Centrum Rehabilitacji Anny Błaszczyk. Jest on kontynuacją dawnego centrum. Ale żeby mogła działać jak wcześniej, nowa placówka musi podpisać kontrakt z NFZ.

Pracownicy przychodni domagali się cesji kontraktu. Po analizie okazało się jednak, że kontraktu nie można tak po prostu przenieść, bo poprzedni właściciel musiałby go formalnie "zdać".

W tej sytuacji NFZ zdecydował, że w środę, 28 sierpnia, zostaną ogłoszone konkursy na: fizjoterapię, rehabilitację dorosłych, dzieci z zaburzeniami i rehabilitację kardiologiczną. Nie będzie tylko konkursu na poradnię rehabilitacyjną, czyli konsultacje lekarskie. Do konkursu mogą stanąć jednak także inne przychodnie. 

Więcej: www.dzienniklodzki.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze