Łódź: przerwano terapię - NFZ twierdzi, że niepotrzebnie

Autor: DM, Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2010 16:36

W szpitalu im. Barlickego w Łodzi przerwano terapię chorych na polineuropatię z powodu braku finansowania. NFZ twierdzi, że nie ma problemów z refundacją tych procedur.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi leczono chorych na polineuropatię immunoglobulinami dożylnymi.

Jak informuje Dziennik Łódzki, NFZ 1 lipca przysłał do placówki pismo, z którego wynikało, że refundacja w tym zakresie została cofnięta. Prof. Piotr Kuna, dyrektor szpitala, podkreślał wówczas, że lecznica nie może w tej sytuacji podawać specyfiku pacjentom, mimo, że jest on dostępny. 

Tymczasem Beata Aszkielaniec, rzecznik Łódzkiego Odziału Wojewódzkiego NFZ, informuje portal rynekzdrowia.pl, że leczenie przetoczeniami immunoglobulin jest refundowane przez NFZ, zgodnie z warunkami określonymi w katalogu świadczeń (załącznik nr 3 do zarządzenia 32/2010/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 1 lipca 2010r. a wcześniej załącznik 1c do zarządzenia 69/2010 Prezesa NFZ).

– W związku z tym przetoczenia immunoglobulin są i dalej powinny być podawane zgodnie ze wskazaniami, sztuką lekarską oraz charakterystyką produktu leczniczego – zaznacza Beata Aszkielaniec.

W rozmowie z Rynkiem Zdrowia stwierdza też, że leczenie pacjentów chorych na polineuropatię w szpitalu im. Barlickigo będzie finansowane przez NFZ. Tego typu leczenie jest refundowane także w innych placówkach.

Z przebywającym na urlopie prof. Piotrem Kuną nie udało nam się skontaktować.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum