Łódź: przegrali konkurs, będą musieli zwrócić dotację?

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2010 16:41

Kupując karetki z unijnym dofinansowaniem starostwo powiatowe w Łowiczu nie przewidziało, że placówki samorządowe mogą przegrać konkurs na usługi w zakresie ratownictwa.

Łowicz ma trzy nowe karetki z klimatyzacją, GPS, urządzeniem do przesyłania wyników EKG do szpitala. Każda kosztowała 400 tys. złotych. Starostwo Powiatowe w Łowiczu wydało na ich zakup ok. 500 tys. złotych, reszta środków pochodziła z funduszy unijnych.  

W ten sam sposób o ambulanse wzbogaciło się pogotowie ratunkowe w Radomsku i Zduńskiej Woli. Tu również samorządy dołożyły pieniądze do funduszy unijnych. Niestety, konkursy na ratownictwo medyczne przegrały placówki, podlegające samorządom...

Samorządowcy mają teraz problem. Unijne dotacje, w których załatwieniu pomoc zaoferowało im Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, trzeba będzie zwrócić.

Przyjmując dotację, samorządy zobowiązały się bowiem, że karetki przez osiem lat będą jeździć w pogotowiu. Zgodziły się też, że jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, oddadzą dofinansowanie.

Samorządowcy uważają jednak, że nie powinni przegrać ogłoszonego przez NFZ konkursu i złożyli odwołania.

Więcej: http://lodz.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum