Łódź: protest pielęgniarek sparaliżuje pracę szpitala?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2018 11:09

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika, z powodu protestu białego personelu, może zawiesić działanie centrum urazowego. Do pracy nie przyszło już ponad 30 pielęgniarek.

Pielęgnierki domagają się poprawy warunków pracy i płacy Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Co więcej, pielęgniarki ostrzegają, że protestujących na zwolnieniach może być wkrótce dwa razy więcej - informuje Gazeta Wyborcza.

Od połowy kwietnia pielęgniarki w Koperniku dostarczają zwolnienia lekarskie. Choć oficjalnie nie jest prowadzona żadna akcja protestacyjna, wiadomo, że chodzi o poprawę warunków pracy (pielęgniarki skarżą się na braki kadrowe i kłopoty ze zużytym sprzętem) oraz płacy (oczekują 1 tys. zł brutto podwyżki do pensji zasadniczej).

Zaczęło się od kilkunastu pracownic oddziału ortopedii, do których wkrótce dołączyły także pielęgniarki z oddziału chirurgii naczyniowej i neurochirurgii.

Dyrektor Wojciech Szrajber zapewnia, że na razie udaje mu się łatać braki kadrowe i zachować ciągłość przyjęć. Nie ukrywa jednak, że może dojść do sytuacji, kiedy zwolnienia pielęgniarek sparaliżują pracę szpitala i trzeba będzie zawiesić działanie centrum urazowego.

Dyrektor zwrócił się także do ZUS, aby ten sprawdził, czy zwolnienia są zasadne. W środę (18 kwietnia) zaproponował pielęgniarkom 300 zł podwyżki, ale nie przyjęły propozycji.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum