Łódź: prof. Piotr Kuna nie jest już dyrektorem szpitala im. Barlickiego

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2019 08:39

Nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi. Funkcję tę przestał pełnić prof. Piotr Kuna, który zarządzał placówką od 2002 roku. Jak poinformowała Joanna Orłowska, rzecznik Uniwersytetu Medycznego, któremu podlega szpital, rozwiązanie kontraktu nastąpiło za porozumieniem stron.

Łódź: prof. Piotr Kuna nie jest już dyrektorem szpitala im. Barlickiego
Prof. Piotr Kuna; FOT. PTWP

Jak dodała rzeczniczka uczelni prof. Kunę zastępuje dr Anna Murlewska, która była jego zastępcą. Będzie pełniła obowiązki dyrektora do momentu rozpisania konkursu, który zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w trakcie wakacji. Prof. Kuna podkreślił w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim, że dr Anna Murlewska towarzyszyła mu od początku i jest świetnym menedżerem, a szpital jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej, nie ma żadnego zadłużenia.

Jak zaznaczyła rzeczniczka UM, decyzja prof. Kuny ma związek z przyznaniem grantu w ramach IMI (Innovative Medicines Initiative), o który profesor zabiegał od trzech lat. Komisja Europejska przyznała 123 granty na całą Europę, w tym jeden w Polsce.

Partnerem grantu jest łódzka klinika uniwersytecka. W tej sprawie została już podpisana stosowna umowa. Cel jest jeden: wydłużyć ludzkie życie w pełnym zdrowiu o pięć lat w perspektywie 20-30 lat. W ramach grantu przeprowadzone zoostaną badania związane z zachorowaniami na cukrzycę, miażdżycę i choroby układu oddechowego, które są odpowiedzialne za ponad 80 proc. zgonów w Europie.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum