Łódź: pracownicy techniczni "Matki Polki" też grożą strajkiem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 września 2019 10:27

Elektrycy, hydraulicy, pracownicy zaopatrzenia i magazynów oraz transportu wewnętrznego - choć nie noszą fartuchów i nie leczą ludzi - dołączyli do akcji protestacyjnej w "Matce Polsce" w Łodzi, zainicjowanej przez związek zawodowy pielęgniarek i położnych z ICZMP.

Jak twierdzą pracownicy techniczni, jest ich za mało, pracują za ciężko, zarabiają "grosze" Fot. Archiwum

Jak twierdzą pracownicy techniczni, jest ich za mało, pracują za ciężko, zarabiają "grosze". Planują pikiety na szpitalnych korytarzach, zakładanie czarnych koszulek i wyjście grupą na ul. Rzgowską, żeby zademonstrować niezadowolenie. Nie wykluczają także strajku generalnego, który oznaczałby odejście od swoich zajęć - informuje Gazeta Wyborcza.

Pracownicy narzekają na pensje, zaznaczając, że zarabiają najniższą krajową.

Czesław Diduszko, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego "Solidarność" w szpitalu przypomina, że już 11 lat temu związkowcy podpisali umowę z ówczesną dyrekcją, która zobowiązała się do podwyżek o 800 zł. Aktualny dyrektor w ub.r. zaproponował po 150 zł brutto. Ostatnio, w czasie rozmów, 200 zł brutto. Stąd protest, a gdy dojdzie do strajku, "szpital "stanie".

Adam Czerwiński, rzecznik ICZMP podkreśla, że we wszystkich spornych kwestiach dyrektor "Matki Polki" jest gotowy do rozmów.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum