Łódź: pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego będą wracać do pracy?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2020 10:50

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi 80 ze 350 pielęgniarek przebywa na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja placówki prowadzi rozmowy z kadrą pielęgniarek o powrocie do pracy tych osób.

W szpitalu im. Biegańskiego 80 ze 350 pielęgniarek przebywa na zwolnieniach lekarskich. Fot. Archiwum

Zarządu województwa łódzkiego podczas sesji sejmiku województwa (5 maja) przekonywał, że dotychczasowa absencja 80 pielęgniarek z WSS przebywających na zwolnieniach lekarskich w żaden sposób nie zakłóca udzielania świadczeń w lecznicy. Magdalena Amrozik, p.o. dyrektora departamentu polityki zdrowotnej w urzędzie marszałkowskim zapewniała, że każdy pacjent jest przyjmowany, izba przyjęć działa 24 godziny na dobę.

Przyznała jednak, że dyrekcja szpitala prowadzi rozmowy z kadrą pielęgniarek o powrocie do pracy przed zakończeniem zwolnień lekarskich. Jak przekonywała, są sygnały, że tak się stanie.

Jak podaje Dziennik Łódzki impulsem do przejścia pielęgniarek na zwolnienia lekarskie była rozczarowująca propozycją dyrekcji dotyczącą wysokości dodatku godzinowego za pracę w trudnych warunkach - wielokrotnie niższym niż ten dla lekarzy.

Więcej: dzienniklodzki.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum