Łódź: opieka nad dziećmi z wadami bez limitu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 września 2017 11:14

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wszystkie dzieci, który urodziły się z wadami lub przewlekle chore zostaną otoczone kompleksową opieką, a ich terapia nie będzie objęta limitami - donosi Gazeta Wyborca.

Łódź: opieka nad dziećmi z wadami bez limitu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Łódzkim Oddziale Wojewódzkim NFZ powstało specjalne świadczenie dla dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie, nieuleczalną chorobę oraz dla dzieci, które za wcześnie przyszły na świat. Urzędnicy nazwali je dziecięcą opieka koordynowana (DOK). Składa się na nią specjalistyczna opieka i rehabilitacja. Płatnik zapowiedział, że realizacja świadczenia nie będzie objęta żadnym limitem.

Jego ralizacją zajmą się specjaliści z ICZMP. Świadczenie przysługuje dzieciom do ukończenia trzeciego roku życia, a więc w czasie, gdy intensywna rehabilitacja jest niezwykle ważna i może być bardzo owocna. Neonatolodzy, z których wyliczeń korzystał NFZ wyliczają, że zapotrzebowanie na takie świadczenie jest spore - dzieci, które takiego zaawansowanego wsparcia medycznego wymagają jest kilkaset.

Każdy mały pacjent otrzyma w ICZMP dostosowany do swoich potrzeb harmonogram opieki, dostęp do specjalistycznych porad, badań, rehabilitacji i konsultacji dotyczących żywienia. 

Umowa została podpisana do połowy 2021 roku. Jej wartość to prawie 460 tysięcy złotych

Więcej: wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum