Łódź: nie chcą likwidacji łóżek w szpitalu im. Jonschera, petycję podpisało ponad 1500 osób

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2019 10:26

Na wieść, że od lipca br. na internie i geriatrii w Miejskim Centrum Medycznym im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej w Łodzi zlikwidowanych zostanie 70 łóżek, seniorzy powołali Komitet Społeczny Obrony Szpitala. Pod petycją przekazaną prezydent Hannie Zdanowskiej zebrali ponad 1500 podpisów.

Łódź: nie chcą likwidacji łóżek w szpitalu im. Jonschera, petycję podpisało ponad 1500 osób
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się miast w kraju, a łóżek geriatrycznych jest za mało. Dlaczego miasto chce zlikwidować kolejne? - pyta jedna z kobiet, która podpisała petycję. Dodaje, że seniorzy mają obawy, iż po zmianach nie będą mieli gdzie się leczyć.

Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za sprawy zdrowotne, informuje, że w związku z zaplanowanymi zmianami przybędzie łóżek internistycznych w placówce Miejskiego Centrum Medycznego przy ul. Milionowej.

O tym, że zmiana lokalizacji będzie dla pacjentów korzystna, przekonuje też dr Kamil Szyszow, zastępca dyrektora MCM ds. medycznych. Tłumaczy, że przy Milionowej jest dostęp do bloku operacyjnego, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, pracowni obrazowych i endoskopowych, czy intensywnej terapii.

Jednak ani wiceprezydent, ani dyrektor, nie mówią o liczbie łóżek, których ma przybyć na Milionowej. Określają, że wielkość oddziału "będzie dostosowana do potrzeb" - pisze Gazeta Wyborcza.

Kolejnym krokiem ma być stworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego na 70 łóżek. "My nie potrzebujemy ZOL-u, tylko zwykłego szpitala" - twierdzą seniorzy.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze