Łódź: neonatolodzy z Pro-Familii i Sieradza będą leczyć w szpitalu Rydygiera

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2017 08:50

W Centrum Medycznym im. dr. L. Rydygiera w Łodzi, po wcześniejszym zwolnieniu zespołu neonatologów, rozstrzygnięto konkurs na obsługę oddziału neonatologicznego, który wygrali lekarze ze spółki związanej z Pro-Familią i szpitalem w Sieradzu.

Łódź: neonatolodzy z Pro-Familii i Sieradza będą leczyć w szpitalu Rydygiera
Najkorzystniejszą ofertę na prowadzenie oddziału neonatologicznego przedstawiła Neonatologia sp. z o.o. Fot. PTWP

Jak podaje Dziennik Łódzki, od początku marca oddział będzie obsługiwała spółka związana z prywatnym Szpitalem Specjalistycznym Pro-Familia w Łodzi i Szpitalem Wojewódzkim w Sieradzu. 

Po zwolnieniu obsady oddziału Janina Sąsiadek, prezes Centrum Medycznego im. dr. L. Rydygiera przekonywała, że to efekt różnych zmian organizacyjnych w szpitalu, który zmienia zasady zatrudnienia lekarzy z umowy o pracę na umowy kontraktowe. Nieoficjalnie mówiło się, że w miejsce zwolnionych specjalistek miał przyjść zespół świadczący usługi w prywatnym szpitalu ginekologiczno-położniczym Pro-Familia w Łodzi.

Prezes Sąsiadek zaprzeczała jednak spekulacjom dodając, że w konkursie na nowych specjalistów neonatologii wystartować może każdy, kto spełni wymagania. Teraz okazało się, że najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Neonatologia sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem szpitala Pro-Familia, której prezesem zarządu jest kierownik oddziału neonatologii w łódzkiej Pro-Familii oraz jeden z komandytariuszy szpitala. Spółka ma umowę także z wojewódzkim szpitalem w Sieradzu.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum