Łódź: mieszkańcy Widzewa będą mieli opiekę nocną w obrębie miasta

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2011 18:02

Mieszkańcy osiedla Widzew, na terenie Łodzi, po wakacjach dostaną ambulatorium, które w nocy będzie udzielać pomocy medycznej na terenie miasta.

Łódź: mieszkańcy Widzewa będą mieli opiekę nocną w obrębie miasta

Na razie widzewiacy, którzy nagle zachorują, mają do wyboru wyjazd na wieś - do gminnej przychodni zdrowia w Andrespolu, albo szukanie ratunku w odległych rejonach Łodzi.

Na początku roku płatnik podzielił miasto na sześć rewirów, które w godzinach nocnych miało obsługiwać sześć różnych placówek zdrowotnych. Obsługa mieszkańców Widzewa i kilku przylegającym do niego wsi przypadła wiejskiej przychodni z Andrespola, przez co dojazd do niej dla wielu niezmotoryzowanych mieszkańców był utrudniony.

Dopiero po doniesieniu na NFZ złożone w prokuraturze przez mieszkańca Zarzewa płatnik zerwał kontrakt z przychodnią w Andrespolu. Fundusz podzielił też dotychczasowy rejon na dwa mniejsze. Jeden obejmie mieszkańców miasta, drugi - przyległych wsi. Ogłosił też nowy konkurs, który zostanie rozstrzygnięty do końca wakacji.

Jak podaje gazeta.pl, do konkursu przygotowuje się prywatne Centrum Medyczne Bazarowa i łódzkie pogotowie. Jest o co walczyć. Sporny rejon zamieszkuje 97 tys. łodzian. 

Więcej: http://lodz.gazeta.pl/

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum