×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: kolejki na tomografię będą krótsze?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia27 listopada 2017 12:03

W łódzkich pracowniach średni czas oczekiwania na badanie rezonansem magnetycznym wynosi dwa miesiące. Kolejki mają się skrócić. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ rozstrzygnął właśnie konkurs i podpisze umowę z Centralnym Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego.

Łódź: kolejki na tomografię będą krótsze?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Średni czas oczekiwania na tomografię w Bełchatowie to 140 dni (według systemu kolejkowego NFZ), w Skierniewicach - 104, Brzezinach - 87, w Wieluniu - prawie dwa miesiące, a w Opocznie, Łowiczu, Tomaszowie i Zgierzu - ponad miesiąc. Za to do pabianickiej pracowni dostaniemy się już za 9 dni.

W samej Łodzi do tej pory było 12 tomografów, od grudnia będzie o jeden więcej. Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego, z którym NFZ właśnie podpisuje umowę na badania tomografem miał już takie urządzenie, jednak badanie mogli robić wyłącznie pacjenci izby przyjęć i oddziałów szpitalnych. Zakupiono więc kolejny tomograf, który umożliwi diagnostykę pacjentom przyjezdnym.

Umowa ze szpitalem na badania drugim tomografem będzie obowiązywać do końca czerwca przyszłego roku.

Dziś w województwie łódzkim jest 31 miejsc, w których można zrobić badanie tomografem: w Łodzi - 12 i po jednym miejscu w każdym powiecie (poza wieruszowskim).

Jak zapowiada Anna Leder, rzeczniczka Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, przewiduje się, że do końca roku będzie można wykonać dodatkowo ok. 3600 badań tomografem komputerowym.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze