×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: już ponad 700 odwołań od wyników konkursu

Autor: JJ, Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia13 stycznia 2012 10:40

Odwołania od wyników konkursu złożyło już w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim NFZ ponad 700 placówek medycznych. Dyrektorzy miejskich poradni, którzy uzyskali znacznie mniej kontraktów na usługi medyczne, interweniują, gdzie się da, gdyż ich placówkom grozi likwidacja.

Łódź: już ponad 700 odwołań od wyników konkursu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Oburzeni są także pacjenci, bo w placówkach, które nie wygraly konkursów lub zmniejszono im wysokość kontraktów było zarejestrowanych 34 proc. łodzian. Dopytują się gdzie mają się teraz leczyć.

Pacjenci twierdzą, a wtórują im dyrektorzy szpitali i publicznych przychodni, że w wielu przypadkach NFZ zaufał prywatnym placówkom na wyrost, gdyż niektóre z nich nie mają jeszcze odpowiednio wyposażonych lokali.

Odpowiadając na zastrzeżenia dyrektorów miejskich przychodni i szpitali, które straciły kontrakty na świadczenia medyczne, łódzki NFZ zapowiada kontrole w placówkach, które wygrały konkursy.

Jak zapewnia Beata Aszkielaniec, rzecznik Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, wszystkim placówkom były stawiane takie same wymogi i wybrano w konkursach najlepsze oferty.

- Po zakończeniu procedur konkursowych będziemy przeprowadzać kontrole u świadczeniodawców. Jeśli okaże się, że w swoich ofertach podawały nieprawdę rozwiążemy z nimi umowy na świadczenia medyczne w trybie natychmiastowym - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Aszkielaniec.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze