Łódź: już ponad 700 odwołań od wyników konkursu

Autor: JJ, Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2012 10:40

Odwołania od wyników konkursu złożyło już w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim NFZ ponad 700 placówek medycznych. Dyrektorzy miejskich poradni, którzy uzyskali znacznie mniej kontraktów na usługi medyczne, interweniują, gdzie się da, gdyż ich placówkom grozi likwidacja.

Oburzeni są także pacjenci, bo w placówkach, które nie wygraly konkursów lub zmniejszono im wysokość kontraktów było zarejestrowanych 34 proc. łodzian. Dopytują się gdzie mają się teraz leczyć.

Pacjenci twierdzą, a wtórują im dyrektorzy szpitali i publicznych przychodni, że w wielu przypadkach NFZ zaufał prywatnym placówkom na wyrost, gdyż niektóre z nich nie mają jeszcze odpowiednio wyposażonych lokali.

Odpowiadając na zastrzeżenia dyrektorów miejskich przychodni i szpitali, które straciły kontrakty na świadczenia medyczne, łódzki NFZ zapowiada kontrole w placówkach, które wygrały konkursy.

Jak zapewnia Beata Aszkielaniec, rzecznik Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, wszystkim placówkom były stawiane takie same wymogi i wybrano w konkursach najlepsze oferty.

- Po zakończeniu procedur konkursowych będziemy przeprowadzać kontrole u świadczeniodawców. Jeśli okaże się, że w swoich ofertach podawały nieprawdę rozwiążemy z nimi umowy na świadczenia medyczne w trybie natychmiastowym - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Aszkielaniec.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum