Łódź: gotowy szpital tymczasowy pozostanie zamknięty

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2020 11:14

Otwarcia szpitala tymczasowego w hali Expo nie będzie. Co więcej, zlikwidowanych zostało właśnie ponad sto łóżek dla pacjentów z koronawirusem w szpitalach w regionie.

Łódź: gotowy szpital tymczasowy pozostanie zamknięty
Premier w szpitalu tymczasowym w Łodzi Fot. Mateusz Morawiecki/Facebook (zdjęcie ilustracyjne)

Pytanie czy będzie komu pracować w tymczasowym szpitalu w hali Expo jest nieaktualne, bo personelu tam nie potrzeba. A to dlatego, że pacjentów w niej nie ma i nie wiadomo, kiedy będą. Wojewoda Tobiasz Bocheński wiele razy podkreślał, że szpital tymczasowy szykowany jest jako czarny scenariusz - gdy miejsc dla chorych na COVID - 19 zabraknie w tradycyjnych szpitalach. Na razie ten czarny scenariusz się nie spełnia.

Jak się okazuje, miejsc dla pacjentów z koronawirusem nie tylko nie brakuje, ale - jak wyliczyli urzędnicy - jest ich w szpitalach w regionie na tyle dużo, że część można odmrozić. - Zgodnie z decyzją wojewody część łóżek szpitalnych tzw. covidowych zostanie przywrócona dla pacjentów niecovidowych - informuje Dagmara Zalewska z biura prasowego wojewody.

Decyzja weszła w życie sobotę (12 grudnia), kiedy to przywróconych zostało 114 łóżek. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu zostało odmrożonych 20 łóżek, w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 40 łóżek (ginekologia i położnictwo), w Poddębickim Centrum Zdrowia 24 łóżka i w Tomaszowskim Centrum Zdrowia 30 łóżek.

Za tydzień, w kolejną sobotę (19 grudnia) ma zostać uwolnionych  237 miejsc dla pacjentów niecovidowych. 

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum