Łódź: fuzja szpitali (na razie) wstrzymana

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2010 13:53

Nie dojdzie, przynajmniej na razie, do fuzji miejskich szpitali w Łodzi. Ustępujący radni nie chcieli przed wyborami samorządowymi podejmować decyzji w sprawie konsolidacji lecznic.

Łódź: fuzja szpitali (na razie) wstrzymana

– Sprawa i tak wróci na którejś z sesji, mimo że ostatni projekt fuzji odrzuciła komisja zdrowia rady miasta – przewiduje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Maciej Prochowski, dyrektor wydziału zdrowia w Urzędzie Miasta.

Wyjaśnia jednocześnie, że kłopoty finansowe miejskich lecznic i konkurencja ze strony szpitali uniwersyteckich oraz marszałkowskich wymuszą na radnych zajęcie się tą kwestią.

– Nowych radnych jest tylko 8 na 43. Znają zagadnienie i wiedzą, że od problemu uciekli tylko na chwilę. Z tą sprawą Łódź musi się kiedyś zmierzyć – mówi Prochowski.

Przypomnijmy, że planowano połączenie trzech, a w innym wariancie dwóch szpitali miejskich. Chodzi o fuzje I Szpitala Miejskiego im. dr E. Sonnenberga, IV Szpitala Miejskiego im. dr H. Jordana oraz III Szpitala Miejskiego im. dr Karola Jonschera. Realizacja tego projektu miała na celu oddłużenie placówek oraz dostosowanie profilu usług medycznych do potrzeb starzejącej się Łodzi.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum