Łódź: fizjoterapeuci w Centrum Zdrowia Matki Polki widzą "wolę porozumienia"

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 października 2019 10:38

W czwartek (24 października) prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, zobowiązał się przekazać protestującym fizjoterapeutom na piśmie propozycje podwyżek. Do oferty dyrektora mają się oni ustosunkować w ciągu kilku dni.

Łódź: fizjoterapeuci w Centrum Zdrowia Matki Polki widzą "wolę porozumienia"
Do oferty dyrektora fizjoterapeuci mają się ustosunkować w ciągu kilku dni Fot. Archiwum

Czwartkowe rozmowy dyrekcji ICZMP z fizjoterapeutami trwały ponad półtorej godziny. Grażyna Tomecka ze Związku Zawodowego Fizjoterapeutów w ICZMP ocenia, że po raz pierwszy widać było prawdziwą wolę porozumienia - informuje Gazeta Wyborcza.

Wyjaśnia, że do Instytutu trafiają powikłane ciąże z całego kraju, rodzą się także dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, wadami wrodzonymi, zanikami mięśni. Dlatego praca fizjoterapeutów jest tu wymagająca, odpowiedzialna i trudna. Początkowo chcieli oni podniesienia pensji do 4,7 tys. zł brutto, obecnie żądają 3,5 tys. zł brutto. Związkowcy mają nadzieję, że po rozmowach ich postulaty zostaną spełnione.

By wesprzeć kolegów "po fachu", do Łodzi przyjechał Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

Problemy z protestami w Centrum Zdrowia Matki Polki zaczęły się od pielęgniarek, które już kilka miesięcy temu sprzeciwiały się złym warunkom pracy, brakom kadrowym oraz zbyt niskim płacom i zaczęły masowo brać zwolnienia chorobowe. We wrześniu do protestów przystąpili pracownicy techniczni, a także fizjoterapeuci i rehabilitanci - przypomina Gazeta Wyborcza.

Więcej: wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum