Łódź: dwie placówki z kontraktem NFZ na świadczenia ginekologiczno-położnicze

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 13 października 2017 10:57

W wyniku postępowania konkursowego od 1 listopada 2017 r. do 31 grudnia 2021 r. świadczenia ginekologiczno-położnicze będą realizowały: SALVE ZOZ sp. z o.o. w Łodzi i Medeor sp. z o.o. w Łodzi. Oferta Szpitala Pro Familia w Łodzi otrzymała najmniej punktów, placówka nie ma kontraktu.

Łódź: dwie placówki z kontraktem NFZ na świadczenia ginekologiczno-położnicze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do końca października w Łodzi świadczenia ginekologiczno-położnicze na I poziomie referencyjnym są realizowane przez jeden szpital (Medeor sp. z o.o. w Łodzi), który nie został zakwalifikowany do sieci szpitali.

W postępowaniu konkursowym ogłoszonym przez ŁOW NFZ oferty złożyły 3 prywatne szpitale: Medeor sp. z o.o. w Łodzi, SALVE ZOZ sp. z o.o. w Łodzi, Szpital Specjalistyczny Pro Familia w Łodzi sp. z o.o.

Wszystkie placówki spełniły wymogi dotyczące realizacji świadczeń. W trakcie postępowania Szpital Specjalistyczny Pro Familia w Łodzi złożył protest, który został uwzględniony przez komisję konkursową. Ostatecznie komisja konkursowa, po ocenie i porównaniu ofert wybrała dwie placówki, których oferty zdobyły największą liczbę punktów za jakość, kompleksowość, cenę i dostępność opieki nad pacjentkami. Kryterium ceny ma marginalne znaczenie.

W wyniku postępowania konkursowego od 1 listopada 2017 r. do 31 grudnia 2021 r. świadczenia będą realizowały: SALVE ZOZ sp. z o.o. w Łodzi i Medeor sp. z o.o. w Łodzi.

- Największą liczbę punktów otrzymały te oferty, które zapewnią kompleksową opiekę nie tylko ciężarnym, przez całą ciążę, ale także pacjentkom z nowotworami i schorzeniami ginekologicznymi. Szpital, którego oferta została oceniona najwyżej, zapewni pacjentkom dostęp do wszystkich badań obrazowych, w tym rezonansu i tomografii komputerowej, ponadto możliwość kontynuacji leczenia w poradni przyszpitalnej, a także wykonanie zabiegów embolizacji narządowej bez użycia leków - poinformowała Anna Leder, rzeczniczka Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Oferta Szpitala Pro Familia w Łodzi otrzymała najmniej punktów, zajęła ostatnie miejsce w rankingu i nie została wybrana. Aktualnie szpitalowi przysługuje wgląd do ofert konkurentów (z wyjątkiem części zastrzeżonych przez oferentów) oraz odwołanie się od wyników postępowania konkursowego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze