Łódź: dawny szpital ortopedyczny przy Drewnowskiej na sprzedaż

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2018 12:57

Urząd Marszałkowski w Łodzi podjął decyzję o sprzedaży dawnego szpitala ortopedycznego przy ul. Drewnowskiej 75. Działała tam największa ortopedia i rehabilitacja w regionie. Oddziały później przeniesiono do szpitala CKD przy Pomorskiej.

Fot. archiwum

Jeszcze kilka lat temu w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. Radlińskiego przy ulicy Drewnowskiej w Łodzi przeprowadzano rocznie ponad 700 operacji wstawienia endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego. Najwięcej w całym regionie.

Kiedy jednak ponad 100-letni budynek przestał spełniać jakiekolwiek standardy, a jego ewentualny remont pochłonąłby miliony złotych, włodarze zdecydowali o przeniesieniu ortopedii do SPZOZ Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Przeniesienie nastąpiło w marcu 2014 roku, po czym budynek przy Drewnowskiej opustoszał. Władze nie mogły od razu sprzedać, ponieważ niejasne były kwestie własności gruntów, na których stał.

Teraz sprawy te zostały uregulowane, stąd decyzja o umieszczeniu nieruchomości na wykazie do zbycia. Jeśli nie będzie roszczeń, np. domniemanych właścicieli to zostanie ogłoszony przetarg.

Działka liczy około dwa hektary. Znajduje się na niej nie tylko szpital, ale kilka innych mniejszych budynków. Urząd Marszałkowski nie przedstawia nabywcom swoich preferencji co do zagospodarowania nieruchomości, bo nie ma takich. Cena wywoławcza, która zostanie przedstawiona w pierwszym przetargu to 33 mln zł.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum