Łódź: chirurdzy onkologiczni zarabiają mniej od rezydentów - odejdą z "Kopernika"?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2018 09:58

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika Regionalny Ośrodek Onkologiczny w Łodzi może mieć kłopoty kadrowe. Chirurdzy onkologiczni grożą złożeniem wypowiedzeń. Wskazują, że zarabiają mniej od rezydentów.

Chirurdzy onkologiczny grożą złożeniem wypowiedzeń Fot. Phalinn Ooi/Flickr.com (CC BY 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

Jak mówi jeden z tych specjalistów, pracuje w szpitalu od ponad 20 lat, a jego podstawowe uposażenie wynosi 3,7 tys. zł "na rękę". Zaznacza, że zarabia mniej od rezydentów, których szkoli, nadzoruje ich pracę i ponosi za nich odpowiedzialność - informuje Dziennik Łódzki.

Chirurdzy onkologiczni podkreślają także, że choć są jednym z głównych filarów Regionalnego Ośrodka Onkologicznego, zarabiają dwukrotnie mniej od kolegów z innych oddziałów. Według tabeli wynagrodzeń w 2017 r. wynagrodzenie zasadnicze chirurgów onkologicznych wynosiło w tym szpitalu 4,6 tys. zł. Dla porównania, w oddziale radioterapii i onkologii ogólnej zasadnicze było to 8,1 tys. zł, a w oddziale chirurgii klatki piersiowej 9,3 tys. zł, co jest najwyższą stawką wśród lekarzy "Kopernika".

Chirurdzy onkologiczni zapowiadają, że jeśli dyrektor placówki nie będzie miał dla nich żadnej propozycji podwyżki, są gotowi złożyć wypowiedzenia i przejść do lecznicy, która zapłaci im wynagrodzenie zgodnie z ich wykształceniem i doświadczeniem.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum