Łódź: będzie siedem rejonów pomocy nocnej i świątecznej

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2011 11:24

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ rozstrzygnął dodatkowy przetarg na nocną opiekę medyczną dla Widzewa. Mieszkańcy, między innymi tego osiedla, od 1 września nie będą musieli już jeździć po pomoc do odległego Andrespola. Cała Łódź została podzielona na siedem rejonów pomocy nocnej i świątecznej.

Łódź: będzie siedem rejonów pomocy nocnej i świątecznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Do tej pory mieszkańcy Widzewa, szukający pomocy medycznej w nocy lub w święta musieli korzystać z gminnej przychodni zdrowia w Andrespolu albo szukać jej w innych rejonach Łodzi. To wynik podziału, jakiego dokonał na początku roku oddział NFZ w Łodzi. Podzielił wówczas teren miasta na sześć rejonów, w których ogłoszono konkursy na prowadzenie nocnego ambulatorium.

Sygnały od pacjentów z Widzewa, że mają utrudniony dostęp do ośrodka w Andrespolu spowodowały, że na początku lipca Fundusz ogłosił nowy przetarg na nocną obsługę medyczną w tym rejonie.

- W trosce o to, aby ubezpieczonym zapewnić jak najlepszy dostęp do opieki zdrowotnej po godzinie 18.00 i w święta, podzieliliśmy ten duży rejon na dwa mniejsze. Pacjentom z Widzewa wygodniej jest dojechać do centrum Łodzi niż na jej obrzeża. Ci, którym jest bliżej do placówki w Andrespolu, będą mogli z niej korzystać jak do tej pory - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Beata Aszkielaniec, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ.

W środę (17 sierpnia) ogłoszono wyniki nowego konkursu. Od 1 września o zdrowie mieszkańców osiedla Fabryczna, Widzew Wschód, Widzew Zachód, Zarzew i Zarzew Przemysłowy w dni świąteczne i po godz. 18.00 zadba Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pro-Medyk w Łodzi. O pozostałych mieszkańców tego rejonu, tak jak do tej pory - Gmina Przychodnia Zdrowia w Andrespolu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum