×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: Szpital im. WAM przejmuje "Sonnenberga"?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia21 listopada 2013 14:58

Władze Łodzi przygotowały wstępną wersję uchwały o przejęciu Miejskiego Szpitala im. dr E. Sonnenberga przez Centralny Szpital Weteranów - Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM. Miałoby do tego dojść na początku przyszłego roku. W lecznicy im. Sonnenberga planowane jest utworzenie dużego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i centrum geriatrycznego.

Łódź: Szpital im. WAM przejmuje "Sonnenberga"?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W szpitalu im. WAM przy ul. Żeromskiego znajduje się jedyna w Łodzi klinika geriatrii, którą kieruje krajowy konsultant w dziedzinie geriatrii prof. Tomasz Kostka. Klinika zostałaby przeniesiona do szpitala im. Sonnenberga. Warunkiem reorganizacji i połączenia jednostek jest jednak zgoda łódzkiej Rady Miasta. Sprawa trafi prawdopodobnie pod jej obrady 11 grudnia - informuje Dziennik Łódzki.

Jak zapowiada Radzisław Kordek, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, po przejęciu placówki przez Szpital im. WAM miałby tam zostać utworzony ZOL, byłby on jednak opłacalny tylko w przypadku, gdyby liczył ponad 100 łóżek. W tym kontekście UM rozmawiał już także z NFZ i o taki kontrakt zamierza się starać. 

Szpital im. WAM chce przejąć "Sonnenberga" wraz z pracownikami (ponad 200 osób). W porozumieniu zawartym z miastem dyrekcja lecznicy zobowiązuje się, że przez dwa lata nie zwolni tych osób. Szpital im. WAM przejmie też długi "Sonnenberga".

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze