Łódź: Pro-Familia odwołuje komunikat o wstrzymaniu przyjęć do porodów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2018 10:40

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Łodzi poinformował, że informacja o wstrzymaniu przyjęć do porodów była przedwczesna. Przełomem miały się okazać rozmowy z nowym inwestorem.

Szpital Pro-Familia podkreśla zapewnia, że mimo problemów żadna pacjentka nie została odesłana do innej lecznicy Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak zapewnia Aneta Juśkiewicz, rzeczniczka placówki, pomimo zamieszania żadna z pacjentek nie została ze szpitala odesłana. Dodaje, że w środę i czwartek prowadzone były intensywne rozmowy przedstawicieli Pro-Familii z nowym łódzkim inwestorem. Zakończyły się one sukcesem - informuje Gazeta Wyborcza.

Przypomnijmy: w środę (28 marca) na stronie internetowej szpitala i na oficjalnym profilu placówki na Facebooku pojawiła się informacja, że "w związku z brakiem możliwości obsadzenia kwietniowych dyżurów na neonatologii i położnictwie" zarządza się wstrzymanie przyjęć do porodów i cięć cesarskich z dniem 28 marca od godziny 15. do odwołania.

Gazeta Wyborcza zauważa, że nowy inwestor może oznaczać zażegnanie kłopotów finansowych Pro-Familii, wynikających głownie z braku kontraktu z NFZ.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum