Łódź: NFZ unieważnił konkurs na finansowanie ginekologii i położnictwa. Co dalej?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 września 2017 11:09

Z powodu błędów formalnych Łódzki OW NFZ nie rozstrzygnął konkursu na ginekologię i położnictwo. Tym samym porodówki w Szpitalu Wielospecjalistycznym Medeor, spółce Salve ZOZ i Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia od października nie są objęte kontraktowaniem.

Łódź: NFZ unieważnił konkurs na finansowanie ginekologii i położnictwa. Co dalej?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundusz ogłosił jednak nowy konkurs, którego wyniki mają być znane do 12 października.

Po tym, jak okazało się, że do sieci nie kwalifikują się Medeor i Salve (bo nie posiadają od co najmniej dwóch lat zakontraktowanej izby przyjęć, a to było jedno z kryteriów), konieczny był konkurs, aby do dyspozycji rodzących łodzianek było wystarczająco dużo miejsc.

Do konkursu przystąpiło czterech kandydatów: Pro Familia, Salve, Medeor oraz Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki. Z powodu błędów formalnych w przedstawionych ofertach z konkursu odpadli wszyscy oferenci oprócz spółki Salve ZOZ - informuje Gazeta Wyborcza.

Chociaż porodówka Salve spełniła wymagania konkursowe, dyrektor łódzkiego OW NFZ Artur Olsiński, aby zachować konkurencyjność, postanowił, że o kontrakt wszyscy będą się ubiegać od nowa. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 12 października, a od listopada pacjentkami zaopiekują się placówka lub placówki wybrane w konkursie.

Tymczasem dyrektor Olsiński zwrócił się do prezesa NFZ z prośbą o aneksowanie umowy z Medeorem do końca października.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze