Łódź: "Matka Polka" wychodzi na finansową prostą

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2016 11:47

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi walczy z zadłużeniem. Sytuacja jest coraz lepsza, a to m.in. dzięki 100 mln zł dotacji od Ministerstwa Zdrowa, którą szpital otrzymał w ubiegłym roku.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w Łodzi; FOT. PTWP

Instytut wydał w 2015 r. oraz dziesięciu miesiącach 2014 roku ponad 220 mln zł na sprzęt, remonty i unowocześnienie. To prawie tyle, ile wynosi jego zadłużenie. Szpital ma bowiem do spłaty ponad 280 mln zł, jednak program naprawczy, którego kolejny etap wdrożył dyrektor szpitala, wydaje się być realną nadzieją na wyciągnięcie placówki na prostą - informuje Dziennik Łódzki.

Instytut jako jeden z pięciu szpitali w kraju dostał z Ministerstwa Skarbu Państwa okrągłe 100 mln zł. Umowa między ministerstwem a instytutem dopiero co została podpisana, a pieniądze już trafiły na konto "Matki Polki" i zostały spożytkowane.

Dzięki dotacji udało się spłacić zobowiązania wymagalne. Było to ponad 60 mln zł. Oprócz tych zobowiązań i zaległości wobec kontrahentów, do spłaty były też odsetki od zaległości. Na szczęście udało się dojść do porozumienia z 300 kontrahentami i w niektórych przypadkach odsetki zostały w całości umorzone, a w innych częściowo.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum