Łódź: Matka Polka popularna wśród ciężarnych także z innych krajów

Autor: KL, Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2019 10:07

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi to placówka ciesząca się zaufaniem nie tylko przyszłych mam z kraju. Rodzić przyjeżdżają tu także ciężarne z innych państw, m.in. Holandii i Wielkiej Brytanii - podaje Express Ilustrowany.

Łódź: Matka Polka popularna wśród ciężarnych także z innych krajów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na mocy dyrektywy transgranicznej pacjenci z krajów UE mogą korzystać z leczenia we wszystkich państwach członkowskich. Uzyskują zwrot za takie leczenie w rodzinnym kraju. Na niektóre świadczenia, takie jak poród, muszą uzyskać zgodę miejscowego odpowiednika naszego NFZ. Np. brytyjskie dokumenty S2 dotyczące porodu i macierzyństwa („maternity care and delivery”) uprawniają do wszystkich świadczeń udzielonych matce związanych z macierzyństwem i porodem, a także do świadczeń udzielonych dziecku w okresie 15 tygodni od porodu - informuje Express Ilustrowany.

Korzystając z dyrektywy transgranicznej, w zeszłym roku rodzić do ICZMP przyjechały pacjentki z Wielkiej  Brytanii i Holandii. 

Więcej: expressilustrowany.pl

Eksperci przyznają, że turystyka medyczna do Polski nabiera rozpędu. Zabiegi medyczne, szczególnie medycyny estetycznej, rehabilitacyjne i stomatologiczne przyciągają do naszego kraju coraz więcej obcokrajowców. Pacjenci z zagranicy przyjeżdżają, aby korzystać z usług polskich lekarzy, bo te często są w ich kraju są zdecydowanie droższe, a polscy lekarze cieszą się na świecie bardzo dobrą opinią. 

W 2017 r.  do Polski przyjechało na leczenie ponad 170 tys. pacjentów, głównie z Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemiec.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się usługi uzdrowiskowe.  Minister sportu i turystyki Witold Bańka w czerwcu br. wskazywał, że szacowane wpływy z turystyki zdrowotnej to ok. 205 mln dolarów. Jak podkreślał, Polska posiada bardzo bogatą ofertę w zakresie turystyki medycznej, uzdrowiskowej oraz SPA i Wellness.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze