Łódź: "Kopernik" zawiesza działalność Centrum Urazowego

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2018 09:31

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi zawiesiło do odwołania działalność Centrum Urazowego. Powód? Brak lekarzy.

Łódź: "Kopernik" zawiesza działalność Centrum Urazowego. Fot. Archiwum

To efekt braku porozumienia dyrekcji szpitala z protestującymi ortopedami. Szpital poinformował, że działanie Centrum zostaje zawieszone do odwołania. W najbliższych dniach dyrekcja zamierza jednak wprowadzić równoważny czas pracy.

To system, w którym dyrekcja może wydłużyć dzień pracy lekarza nawet do 12 godzin, jednak później musi mu te przepracowane godziny oddać, w formie dnia wolnego. Według lekarzy, taki system - choć pozornie zapewni ciągłość funkcjonowania Centrum - w praktyce odbije się na pacjentach, których kontakt z lekarzem nie będzie stały, zostanie przerwany.

Kryzys w działalności Centrum, do którego trafiają pacjenci po wypadkach, często z zagrożeniem życia, trwa od zeszłego tygodnia.

"Kopernik" był trzonem w systemie ratownictwa medycznego na terenie całego województwa. Do czasu, gdy jesienią protestować zaczęli ortopedzi - obecna sytuacja to pokłosie tego protestu.

Więcej: www.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum