Łódź: Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje szpital "weteranów"

Autor: Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2019 11:39

Do Centralnego Szpitala Weteranów im. WAM w Łodzi wkroczyło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Służby sprawdzają dokumentację dotyczącą m.in. przetargów, zakupów leków i sprzętu.

Łódź: Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje szpital "weteranów"

Biuro, zgodnie z prawem, nie informuje o wynikach prowadzonych działań. Rewizja może się zakończyć oficjalną kontrolą (wtedy CBA musi określić jej zakres), która może trwać do 9 miesięcy, lub zawiadomieniem prokuratury.

W szpitalu równocześnie prowadzone są postępowania kontrolne Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych dotyczące zakupów sprzętu medycznego dokonanych w 2014 r i zakupów leków i sprzętu medycznego w roku 2018 - informuje Express Ilustrowany.

Na początku szpital kontrolował Uniwersytet Medyczny w Łodzi, któremu podlega placówka. Kontrolą zostały objęte świadczenia wybranych klinik, a także prawidłowość gospodarowania mieniem i środkami publicznymi oraz gospodarka finansowa w zakresie zatrudnienia, dostaw produktów leczniczych, usług niemedycznych i robót budowlanych. Obecnie uczelnia jest w trakcie przygotowywania wniosku o rozszerzenie czynności sprawdzających o budowę centralnego bloku operacyjnego oraz zamówień i przetargów z ostatnich trzech lat.

Więcej: expressilustrowany.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum