Łódź: 200 tys. zł dla ICZMP na remont sal w Klinice Neurochirurgii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2019 11:12

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał 200 tys. zł przekazane przez firmę Amazon w ramach akcji, w której pracownicy firmy okazali solidarność z dziećmi chorymi na nowotwory. Pieniądze umożliwią remont izolatek dla pacjentów po operacjach neurochirurgicznych.

Łódź: 200 tys. zł dla ICZMP na remont sal w Klinice Neurochirurgii
Fot. Archiwum

- To dar serca, który trafi do małych pacjentów Kliniki Neurochirurgii. Są tam operowane dzieci z guzami mózgu, z bardzo poważnymi chorobami kręgosłupa, których stan wymaga hospitalizacji w jak najlepszych warunkach i z najlepszym sprzętem - podkreślił dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki Maciej Banach, przyjmując w środę (11 grudnia) czek opiewający na 200 tys. zł.

Jak wyjaśnił general manager z firmy Amazon Cezary Pieczentowski, pieniądze zostały przekazane w ramach akcji, którą jego firma organizowała w swoich oddziałach na całym świecie we wrześniu, w ramach Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych.

W wybranym dniu pracownicy mieli przyjść do pracy w piżamach, aby okazać solidarność chorym dzieciom, które przebywając w szpitalu spędzają czas właśnie w takim stroju. W Polsce Amazon zadeklarował też przekazanie 200 tys. zł dla jednego ze szpitali - wybór placówki miał należeć do pracowników oddziału, w którym do pracy przyjdzie najwięcej osób w piżamach.

- Centrum w Pawlikowicach zostało otwarte we wrześniu, natomiast już trzy tygodnie później nasi pracownicy wykazali się wielką solidarnością i ponad 50 proc. zespołu, czyli ok. 300 osób przebrało się w piżamy. Wszyscy bardzo chcieliśmy wygrać tę rywalizację - zaznaczył Pieczentowski.

Według Banacha dyrekcja ICZMP wspólnie z firmą Amazon szukała najlepszego i zgodnego z celem przyświecającym akcji sposobu na wykorzystanie podarowanych 200 tys. zł - zdecydowano, że zostaną za nie wyremontowane izolatki w Klinice Neurochirurgii.

- W Klinice wykonywane są bardzo poważne zabiegi na mózgu i rdzeniu kręgowym. Dzięki podarowanym środkom dzieci będą mogły przebywać w najlepszych warunkach - dodał dyrektor ICZMP.

Obecny na uroczystości wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda przypomniał, że potrzeby Instytutu są ogromne i każda pomoc jest dla placówki cenna. W jego opinii na podkreślenie zasługuje fakt, że firma od tak niedawna działająca w okolicach Łodzi, potrafi zaangażować się w akcję na rzecz lokalnych społeczności.

- Bardzo się cieszę, że Amazon, który - jak każde przedsiębiorstwo - nakierowany jest na przynoszenie dochodu, tak poważnie myśli również o działalności społecznej - zaznaczył.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum