XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Liszki: pediatrzy rezygnują z pracy w przychodni

Autor: Dziennik Polski24/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2018 11:33

Pacjenci mają problem z dostaniem się na wizytę lekarską do miejscowego SP ZOZ-u. Na środowej sesji rady miasta (14 lutego) skrytykowali dyrektora placówki w Liszkach.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy ubolewali, że pediatrzy rezygnują z pracy. Wśród niech jest lekarka ceniona przez rodziców, która jako jedyna pracowała do tej pory pięć dni w tygodniu. Wypowiedzenie złożył też pediatra, która pracuje dwa dni w tygodniu, i lekarka dedykowana dzieciom, która pracuje jeden dzień.

To nie są jedyne zarzuty kierowane przeciwko dyrektorowi. Powodów do niezadowolenia jest więcej, jak chociażby trudności w dodzwonieniu się do placówki czy problemy z rejestracją na wizytę.
Zebrani zarzucali dyrektorowi słabą organizację pracy i z niepokojem mówili o wielkiej rotacji lekarzy. 

Dyrektor Bartłomiej Banaś zapewnił, że dzieci będą nadal przyjmowane, diagnozowane i leczone w ośrodku. Zaznaczył, że prowadzi rozmowy z nowym pediatrą i wskazał, że tuż po złożeniu wypowiedzenia przez pediatrów do pracy przyszła nowa lekarka. Wyliczał też, że w lisieckim SP ZOZ jest 16 152 zdeklarowanych pacjentów czyli o 200 mniej niż zalecenia NFZ.

Radna Dagmara Pilis zawnioskowała, by komisja rewizyjna przeprowadziła kontrolę ośrodka. Rodzice natomiast żądają kontroli NFZ.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum