List intencyjny podpisany: EMC Instytut Medyczny i PGU rozpoczynają współpracę

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2014 12:55

Polska Grupa Uzdrowisk oraz EMC Instytut Medyczny S.A. podpisały list intencyjny dotyczący współpracy obu firm. W ramach partnerstwa planowane jest m.in. tworzenie wspólnych produktów oraz ich promowanie.

Główną intencję stanowi partnerstwo Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz EMC Instytutu Medycznego, które ma na celu zapewnienie pacjentom obu instytucji, kompleksowości i ciągłości świadczeń w zakresie profilaktyki, leczenia i edukacji zdrowotnej.

Ma być ono wyjściem naprzeciw zmianom społecznym i demograficznym, związanym m.in. z postępującym procesem starzenia się społeczeństwa i konsekwencjami schorzeń cywilizacyjnych.

- Chcemy tworzyć nie tylko wspólne produkty, ale i kreować trendy nowoczesnego lecznictwa szpitalnego, połączonego z rehabilitacją uzdrowiskową - wyjaśnia Robert Rozmus, p.o. Prezesa Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Istotnym elementem tego projektu jest uzyskanie od pacjenta informacji dotyczących jego potrzeb w zakresie aktywności fizycznej w życiu codziennym, w pracy zawodowej i rekreacji. Ważne jest również wskazanie pacjentowi profesjonalnych ośrodków rehabilitacji stacjonarnej, w których może ćwiczyć pod fachowym nadzorem wyspecjalizowanej kadry medycznej.

Z kolei Piotr Gerber, prezes zarządu EMC Instytutu Medycznego przyznał, że partnerstwo z Polską Grupą Uzdrowisk to dobre roziwązanie, ponieważ w wielu przypadkach oferty usług EMC i PGU mogą doskonale się uzupełniać.

- Tym samym wspólnie będziemy mogli wychodzić naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagających pacjentów i kuracjuszy. EMC ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu szpitalnym w wielu obszarach, w tym m.in. w chirurgii, ortopedii, rehabilitacji, czy bariatrii. Rozszerzeniem oferty turnusu odchudzającego w uzdrowisku może być leczenie otyłości balonem żołądkowym, które z powodzeniem stosujemy od wielu lat w Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu - dodaje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum