Lipno: liczą na wsparcie szpitala z budżetu

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 03 października 2009 10:15

Rada Powiatu w Lipnie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia powiatu do programu wsparcia systemu ochrony zdrowia licząc na uzyskanie pomocy z budżetu państwa w ramach rządowego programu "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia

Lipno: liczą na wsparcie szpitala z budżetu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Warunkiem przystąpienia dla programu było przeprowadzenie likwidacji Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lipnie oraz powołanie spółki kapitałowej, prowadzącej niepubliczny zakład, która przejęłaby zadania likwidowanej jednostki. Ten warunek został spełniony.

Kolejnym krokiem było wystąpienie do wojewody kujawsko-pomorskiego oraz przyjęcie programu reorganizacji systemu zdrowia w powiecie.

– Objęcie programem wsparcia jest wielką szansą na ustabilizowanie sytuacji szpitala w Lipnie i przyniesie powiatowi lipnowskiemu wymierne korzyści – stwierdza starosta Krzysztof Baranowski. – Powiat zyskał możliwość ubiegania się o dotację z budżetu państwa na działalność związaną ze świadczeniem usług medycznych i ochroną zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum