lipno-cli.pl/Rynek Zdrowia | 22-11-2017 09:44

Lipno: działalność oddziału dziecięcego - zawieszona. Brakuje lekarzy

Oddział dziecięcy Szpitala Lipno do końca stycznia 2018 r. będzie nieczynny. Powodem jest brak lekarzy chętnych do pracy. Mali pacjenci z terenu powiatu lipnowskiego muszą w tej sytuacji dojeżdżać do Włocławka, Golubia-Dobrzynia, Torunia lub Rypina.

Szpital szuka nie tylko pediatry, ale także kilku innych specjalistów Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wyjaśnia w rozmowie z lokalnym serwisem lipno-cli.pl Józef Waleczko, prezes Szpitala Lipno, w 2016 r. z pracy zrezygnował lekarz, na którym opierała się cała organizacja oddziału. Dodaje, że na terenie powiatu jest 12 osób posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii, ale żaden z lekarzy nie jest zainteresowany pracą w szpitalu.

Prezes szpitala ocenia, że proponowane wynagrodzenie nie jest tak niskie, by odstraszało potencjalnych kandydatów. Jednocześnie Waleczko zapewnia, że nie ma planów likwidacji oddziału dziecięcego - lekarza będzie poszukiwał aż do skutku.

Problemy kadrowe dotyczą nie tylko oddziału dziecięcego Szpitala w Lipnie. Na stronie internetowej placówki widnieją ogłoszenia o poszukiwaniach sześciu specjalistów z zakresu m. in. neurologii, psychiatrii, anestezjologii czy rehabilitacji.

Więcej: www.lipno-cli.pl