Lipno: czekają na pieniądze z planu B

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2010 13:25

Powiat lipnowski spłacił długi przekształconej lecznicy. Obecnie liczy na środki z rządowego programu "Ratujemy polskie szpitale".

W szpitalu trwa modernizacja. Niedawno otwarto w nowym miejscu oddziały psychiatryczne. Warunki oferowane pacjentom są obecnie zdecydowanie lepsze. Na przeprowadzkę czeka jeszcze zakład opiekuńczo-leczniczy, który zajmie miejsce po dawnej pralni.

W lecznicę inwestuje jej organ założycielski, powiat lipnowski. Udało się także pozyskać środki z RPO. Koszt inwestycji, łącznie z pracami na potrzeby przychodni i zakupem aparatury medycznej, to kwota około 5,3 miliona złotych. Wkład własny powiatu wynosi 35 proc.

Szpital w Lipnie w ubiegłym roku został przekształcony w spółkę z o.o. ze stuprocentowym udziałem powiatu, który przejął zobowiązania po zlikwidowanym SPZOZ. Decyzja ta stała się punktem wyjścia do przemian, które zachodzą w szpitalu.

– Od września ub. r. udało nam się spłacić z własnych dochodów 7 mln zł zobowiązań po zlikwidowanym SPZOZ-ie. Czekamy obecnie na decyzję Ministerstwa Zdrowia w sprawie udzielenia dotacji w ramach tzw. planu B. Ze stosownym wnioskiem wystąpił już wojewoda. Spełniamy wszystkie wymagania – podkreśla starosta lipnowski, Krzysztof Baranowski.

Więcej na: www.nowosci.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum