Limanowa: będzie prywatna pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu?

Autor: KL, Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2011 13:49

Prywatna spółka chce w Szpitalu Powiatowym w Limanowej uruchomić pracownię rezonansu magnetycznego. W zamian za udostępnienie pomieszczeń firma na preferencyjnych zasadach umożliwiałaby pacjentom szpitala korzystanie ze sprzętu.

Limanowa: będzie prywatna pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu?
Dyrekcja lecznicy ofertę inwestora przedstawiła już zarządowi limanowskiego starostwa powiatowego, który jest organem nadzorującym placówkę.

- Sprawa rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej była przedmiotem posiedzenia zarządu powiatu limanowskiego, który szczegółowo zapoznał się z ta propozycją - poinformowała portal rynkekzdrowia.pl Urszula Obrąpalska, rzecznik starostwa.

Wyjaśniła, że zarząd powiatu widzi potrzebę ciągłego doposażenia  szpitala w nowoczesny sprzęt medyczny, jednak musi to być działanie kompleksowe i przemyślane. W związku z tym zarząd zobowiązał dyrektora szpitala do przedstawienia kompleksowego zapotrzebowania na sprzęt medyczny i dopiero wtedy będzie podejmował działania, uwzględniając przy tym również możliwości finansowe.

- Dyrektor szpitala zobowiązał się do końca kwietnia przedstawić zarządowi powiatu informację nt. doposażenia szpitala oraz możliwości finansowych placówki - dodaje rzecznik.

Oferowany szpitalowi sprzęt to wysokiej klasy rezonans magnetyczny 1.5T, który oprócz dobrze znanych badań diagnostycznych daje szereg nowych możliwości, np. rzadko wykonywane w kraju badania narządów jamy brzusznej, nieznana prawie mammografia MR lub badania naczyń oraz dopiero wprowadzane badania czynnościowe serca.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum