Leszno: szpital z oddziałem covidowym pisze o "ogromie wyzwań" i prosi o wsparcie

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2020 13:18

Właściwie funkcjonujący oddział izolacyjno-obserwacyjny to ogrom wyzwań logistycznych, kadrowych i finansowych. (...) Ponownie ośmielamy się prosić o pomoc - apeluje w facebookowym wpisie Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie.

Leszno: szpital z oddziałem covidowym pisze o "ogromie wyzwań" i prosi o wsparcie
Szpital zwraca uwagę na ogrom wyzwań, które przed nim stanęły Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital został zobligowany przez wojewodę wielkopolskiego do stworzenia oddziału covidowego, który działa w lecznicy od 9 listopada.

"Już jest praktycznie pełny - trafiają na niego chorzy z innych szpitalnych oddziałów. Trwa przygotowanie kolejnych łóżek" - czytamy na facebookowej stronie placówki.

Szpital kolejny raz zdecydował się prosić o pomoc darczyńców. Apel ukazał się 20 listopada. "Minęły kolejne miesiące od chwili, kiedy podczas wiosennych miesięcy uruchomiliśmy specjalne konto bankowe dla osób, którzy zechcą wesprzeć finansowo szpital w walce z wirusem. Odzew był ogromny!" - czytamy.

Lecznica zwraca uwagę na ogrom wyzwań logistycznych, kadrowych i finansowych związanych z funkcjonowaniem oddziału covidowego - począwszy od dozowników tlenu na wózkach do transportowania leków skończywszy. Pilnie potrzebne są również kardiomonitory, różnego rodzaju i wielkości poduszki żelowe, tzw. pozycjonery ciała. Brakuje wózków transportowych do przewożenia i zaopatrywania oddziału w potrzebne materiały medyczne.

Szpital przyznaje, że dużym wyzwaniem są braki kadrowe. Pilnie poszukiwane są pielęgniarki, salowe, opiekunowie medyczni i ratownicy.

We wpisie lecznica podaje informacje kontaktowe dla osób, które chcą pomóc materialnie (sprzętowo) lub są gotowe podjąć w szpitalu pracę.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum