×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Leszno: lekarze nie godzą się na fuzję szpitali

Autor: DM/Rynek Zdrowia03 lutego 2012 13:06

Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozważa połączenie zadłużonego szpitala w Lesznie z lecznicą w Kościanie. Lekarze z Leszna nie godzą się na przejęcie ich placówki przez mniejszą jednostkę.

Leszno: lekarze nie godzą się na fuzję szpitali
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl marszałek wielkopolski Marek Woźniak, zarząd województwa podjął uchwałę o rozpoczęciu konsultacji pomysłu połączenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie z Wojewódzkim Szpitalem Neuropsychiatrycznym im. Oskara Bielawskiego w Kościanie.

Marszałek przyznaje, że wiele emocji wywołał chociażby fakt zaproponowania przejęcia przez mniejszy szpital zobowiązań i majątku większej placówki. Czyli Szpital w Kościanie, który jest w dużo lepszej sytuacji finansowej, miałby przejmować lecznicę z Leszna.

Przeciwko działaniom samorządu protestuje personel placówki z Leszna. Lekarze wysłali w tej sprawie petycję do Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Władze samorządowe podkreślają, że ostateczne decyzje w sprawie lecznicy w Lesznie jeszcze nie zapadły. Trwają konsultacje, które mają zakończyć się pod koniec lutego.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum