Lekarze z interny odchodzą z pracy. Dyrektor ma dwa miesiące, żeby ich zatrzymać

Autor: oprac. IB • Źródło: Radio Poznań, Rynek Zdrowia10 września 2022 13:04

Wszyscy lekarze pracujący na oddziale chorób wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole złożyli wypowiedzenia - informuje Radio Poznań.

Lekarze z interny odchodzą z pracy. Dyrektor ma dwa miesiące, żeby ich zatrzymać
Lekarze z interny odchodzą z pracy Fot. Darek Delmanowicz/PAP
  • Wszyscy lekarze pracujący na oddziale chorób wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole złożyli wypowiedzenia - podaje Radio Poznań
  • Jeśli dyrekcja lecznicy nie dojdzie z nimi do porozumienia, za dwa miesiące oddział może zostać zamknięty
  • Dyrektor szpitala zapewniła zarząd powiatu, że "postara się tę sytuację rozwiązać pozytywnie

Za dwa miesiące oddział może zostać zamknięty

Jak podaje Radio Poznań, lekarze z interny szpitala w Kole podjęli decyzję o odejściu z pracy. Jeśli dyrekcja lecznicy nie dojdzie z nimi do porozumienia, za dwa miesiące oddział może zostać zamknięty.

Organem tworzącym kolskiego szpitala jest Starostwo Powiatowe w Kole. Wicestarosta Sylwester Chęciński jest zdania, że lekarzom chodzi nie tylko o pieniądze, ale, jak mówi Radiu Poznań, nie powie więcej, "żeby nie pogorszyć jeszcze sytuacji". Nie wyklucza jednak, że lekarze będą chcieli spotkać się jeszcze ze starostą lub zarządem powiatu.

"Kontrakty są krótkie, zawsze jest niepewność"

W rozmowie z Radiem Poznań Chęciński zwraca uwagę, że lekarze podpisują krótkie kontrakty, więc "niepewność jest zawsze". Przypomina, że "rok, czy dwa lata temu już grozili, że odejdą, teraz też złożyli wypowiedzenia".

Jak mówi wicestarosta, dyrektor szpitala zapewniła zarząd powiatu, że "postara się tę sytuację rozwiązać pozytywnie". Ma na to dwa miesiące.

Radio Poznań wskazuje, że problem z interną to nie jedyny kłopot szpitala w Kole. Dyrekcja musi znaleźć dodatkowe pieniądze na wypłaty ustawowych podwyżek dla pielęgniarek.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum