Lekarze z Zawoi na cenzurowanym

Autor: powiatsuski24.pl/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2016 10:57

Do Urzędu Gminy w Zawoi wpłynęła skarga na pracę i obsługę pacjentów w tamtejszym ośrodku zdrowia. 100 mieszkańców podpisało się pod pismem, które skierowano również do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Lekarze z Zawoi na cenzurowanym. Fot. Archiwum

Doszło do spotkania wójta Marcina Pająka, radnych oraz dyrekcji i pracowników Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdrowie". W ramach kontraktu z NFZ NZOZ prowadzi ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację leczniczą oraz leczenie stomatologiczne - wyjaśnia serwis powiatsuski24.pl.

Problemy z funkcjonowaniem ośrodka zdrowia wynikły ze zbiegu kilku sytuacji, które nie do końca można było przewidzieć. Podczas urlopu jednego z lekarzy, drugi złamał rękę. Jakby tego było mało w tym właśnie czasie w powiecie wystąpiła zwiększona zachorowalność na grypę.

Jednym z zarzutów były kilkugodzinne przerwy, podczas których lekarz nie przyjmował pacjentów. Kolejną ze skarg złożonych do Urzędu Gminy była odmowa udzielenia wizyty domowej. Inna dotyczyła tego, że lekarze nie wypisują skierowań na badania specjalistyczne W sumie wystosowanej skardze znalazło się 9 zarzutów. Skarga zostanie przesłana przez Urząd Gminy do Ministerstwa Zdrowia.

Lekarze zapewnili, ze dokładają starań, aby jakość świadczonych usług w placówce była jak najlepsza. Według ustaleń ze spotkania mają wystosować pisemne przeprosiny za zaistniałą sytuację.

Czytaj: www.powiatsuski24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum