Lekarze w komisjach wojskowych zarobią więcej

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2012 10:08

Od 6 lutego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Osoby, które zasiadają w komisji orzekającej, otrzymają wyższe wynagrodzenie

Od dwóch lat nie ma obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej. Pobór został zastąpiony kwalifikacją wojskową. Mężczyźni po ukończeniu 19 lat będą się stawiać do tej kwalifikacji obowiązkowo. Ci, którzy nie będą chcieli wstępować do wojska, zostaną przeniesieni do rezerwy.

Zastąpienie poboru kwalifikacją nie oznacza, że została zlikwidowana tzw. komisja lekarska. Od tego roku jednak ma zasiadać w niej mniej osób, ale taki skład będzie zarabiać więcej.

Na wzrost płac mogą liczyć lekarze członkowie komisji - maksymalnie otrzymają od 130 zł do 150 zł. Podwyżkę również mają zagwarantowaną pielęgniarki. Obecnie otrzymują od 60 zł do 80 zł, a po zmianach minimalna i maksymalna stawka wzrośnie o 20 zł.

Zmiany wprowadza rozporządzenie Rady Ministrów z 2 stycznia 2012 r. ( które weszło w życie 6 lutego br.) w sprawie sposobu ustalania dodatkowego wynagrodzenia osób wchodzących w skład komisji lekarskich oraz pracowników średniego personelu medycznego wyznaczonych do powiatowych komisji lekarskich orzekających o stopniu zdolności do czynnej służby wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej.

Więcej: www.edgp.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum