Lekarze na kontraktach zostali bez wypłat. Szpital ma problemy z płynnością finansową

Autor: oprac. KK • Źródło: hej.mielec.pl, Rynek Zdrowia24 czerwca 2022 13:00

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień lokalnego portalu hej.mielec.pl lekarze zatrudnieni na kontraktach w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu nie otrzymali należnych im wypłat.

Lekarze na kontraktach zostali bez wypłat. Szpital ma problemy z płynnością finansową
Lekarze na kontraktach nie otrzymali całego wynagrodzenia. Fot. AdobeStock
  • Według informacji lokalnego portalu lekarze zatrudnieni na kontraktach w mieleckim szpitalu jeszcze nie otrzymali pensji
  • W rozmowie z hej.mielec.pl dyrektor placówki zaznaczył, że wynagrodzenia zostały wypłacone wszystkim lekarzom, a medycy na kontrakcie uzyskali na razie pierwszą transzę
  • Jak relacjonuje lokalny portal, problemem jest płynność finansowa szpitala

Lekarze czekają na pieniądze

Jak wynika z relacji portalu hej.mielec.pl w ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o braku wypłat dla części lekarzy pracujących w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Przede wszystkim sprawa dotyczy lekarzy zatrudnionych na kontraktach.

Pytany o ten przypadek przez mielecki portal dyrektor placówki zaznaczył, że wszyscy lekarze dostali pensje, ale medycy na kontraktach na razie otrzymali pierwszą transzę. - Drugą transzę dostaną, jak będziemy mieć jakieś środki na koncie – zaznaczył dyrektor Jarosław Kolendo w rozmowie z hej.mielec.pl.

Okazuje się, że szpital ma obecnie problemy z płynnością finansową. O podobnych, niepokojących sygnałach niedawno dowiedzieli się także powiatowi radni.

1 lipca podwyżki w ochronie zdrowia

Przypomnijmy: 1 lipca wejdzie w życie ustawa o nowych najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. 23 czerwca Sejm odrzucił wszystkie poprawki Senatu do projektu ustawy, w tym te zwiększające wynagrodzenia dla wszystkich grup zawodowych uwzględnionych w nowej tabeli płac o 0,25. Ustawa wejdzie w życie po podpisaniu przez prezydenta.

Wejście w życie ustawy w kształcie proponowanym przez resort zdrowia ma spowodować wydatki po stronie NFZ oraz budżetu państwa na poziomie ok. 7 201 mln zł w drugim półroczu 2022.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum