Lekarz w czołówce najniebezpieczniejszych zawodów w Polsce

Autor: bankier.pl/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2013 15:01

Każdego dnia 6,3 tys. osób na świecie ginie w pracy lub umiera z powodu chorób zawodowych. Co 15 sekund 160 osób ulega wypadkom przy pracy - najczęściej z powodu nieprawidłowego zachowanie się pracownika. Wśród najbardziej niebezpiecznych zawodów pojawia się nauczyciel i lekarz - informuje bankier.pl.

Lekarz w czołówce najniebezpieczniejszych zawodów w Polsce
W analizie które zawody są najbardziej niebezpieczne bankier.pl posłużył się współczynnikiem wypadkowości przypadającym na tysiąc osób z danej grupy zawodowej. Porównano liczbę wypadków, które miały miejsce w zeszłym roku, w poszczególnych sekcjach według Polskiej Klasyfikacji Działalności do liczby zatrudnionych w danych sekcjach.

Po obliczeniu współczynnika wypadkowości okazało się, że najbardziej zagrożeni są pracownicy zajmujący się szeroko pojętą edukacją, pracownicy opieki zdrowotnej oraz pomocy społecznej, a także związani z kulturą i rozrywką.

Na 106 tys. osób wykonujących zawód związany z opieką zdrowotną i pomocą społeczną odnotowano aż 7699 wypadków przy pracy i chorób zawodowych (w 2012 roku) - współczynnik wypadkowości wyniósł 73. W przypadku zawodów związanych z edukacją współczynnik ten wyniósł 282 (pierwsze miejsce), natomiast zawody związane z kulturą i rozrywką mają ten współczynnik wynoszący 57 (trzecie miejsce).

Więcej: www.bankier.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum