×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Legnica: ze szpitala znikają prywatne gabinety

Autor: Tulegnica.pl/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 07 lutego 2020 11:57Zaktualizowano: 07 lutego 2020 12:03

Prywatne gabinety w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy będą działały tylko do końca miesiąca - lekarze otrzymali wypowiedzenia ich dzierżawy. Tym samym w szpitalu nie będą już przyjmować pacjentów w ramach indywidualnych praktyk specjalistycznych refundowanych przez NFZ.

Legnica: ze szpitala znikają prywatne gabinety
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prowadzący gabinety są ta decyzją zaskoczeni, dziwią się także, że szpitalowi nie zależy na dochodach z tytułu uiszczanego przez nich czynszu - informuje serwis tulegnica.pl

Decyzja jest niezrozumiała również dla pacjentów, którzy uważają, że było to praktyczne rozwiązanie. W legnickim szpitalu nie ma np. poradni neurologii dziecięcej. Ten brak w ofercie uzupełniała indywidualna praktyka. Pacjentowi nie robiło to różnicy, bo za wizyty i tak płacił NFZ.

Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy tłumaczy decyzję przepisami. Jak wyjaśnia, w listopadzie ub. roku zakończona została modernizacja poradni specjalistycznych o wartości ok. 9 mln zł. Inwestycję zrealizowano dzięki unijnej dotacji, a w związku z tym nowe pomieszczenia nie mogą służyć prywatnej działalności gospodarczej.

Więcej: tulegnica.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum