Łęczna: ile będzie pieniędzy na leczenie oparzeń

Autor: Gazeta.pl, SA/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2010 11:49

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń, działające przy Szpitalu Powiatowym w Łęcznej liczy na sukcesywny wzrost kontraktu.

Łęczna: ile będzie pieniędzy na leczenie oparzeń
W kraju jednym z najbardziej znanych szpitali leczących oparzenia jest Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Pieniądze, które na 2010 r. dostało z NFZ Wschodnie Centrum Oparzeń w Łęcznej (działające przy szpitalu Powiatowym w Łęcznej), mogą się skończyć już w pierwszej połowie roku – podaje Gazeta.pl, powołując się na opinię profesora Jerzego Strużyny, szefa Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej i oddziału chirurgii rekonstrukcyjnej. Kontrakt na 2010 rok wynosi bowiem 1,5 mln zł.

Piotr Rybak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Łęcznej, w ramach którego funkcjonuje Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń, mówi portalowi rynekzdrowia.pl, że kontrakt, rzeczywiście nie jest do końca zadowalający: – Trzeba jednak pamiętać, że Centrum wystartowało w połowie sierpnia ubiegłego roku i wchodzi do systemu. Musimy pokazać swoją aktywność wówczas będziemy mogli liczyć na wzrost kontraktu.

Dyrektor twierdzi, że w związku z tym, iż w Centrum są wykonywane często procedury ratujące życie, placówka ma szanse uzyskać dobry kontrakt.

Wartość tegorocznego kontraktu jest odzwierciedleniem wartości kontraktu zawartego z Funduszem na drugą połowę 2009 roku.

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń jest jednym z sześciu takich ośrodków w kraju. W przypadku zdarzeń masowych w dowolnej części kraju, także tutaj mogą być dostarczani śmigłowcami pacjenci wymagający intensywnego leczenia. W ubiegłym roku na leczenie trafił do Centrum jeden z najciężej poparzonych górników z kopalni „Wujek-Śląsk” w Rudzie Śląskiej. Niestety nie udało się go uratować.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum