Leczenie po sąsiedzku - jakie ceny u specjalistów w Kaliningradzie?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2014 20:54

W Trójmieście kardiolog, okulista, ortopeda przyjmą najwcześniej za miesiąc. Może być szybciej, jeśli umówimy się na wizytę prywatną. Gazeta Wyborcza porównuje ceny wizyt i zabiegów w Trójmieście, i w leżącym po sąsiedzku obwodzie kaliningradzkim.

Idąc prywatnie do internisty należy liczyć się z kosztem 60-120 zł. U specjalistów - kardiologa, okulisty, ortopedy - cena za wizytę prywatną to wydatek rzędu 60-140 zł.

Na operację usunięcia zaćmy pacjent z Wybrzeża czeka średnio dwa lata. Za odpłatnością - około dwóch tygodni. Zależnie od rodzaju soczewki za zabieg zapłacimy od 3 do 8 tys. zł (jedno oko).

W Kaliningradzie też można udać się po prywatną poradę, aby uzyskać wcześniejszy termin wizyty i zostać lepiej obsłużonym.  

W jednej z najpopularniejszych prywatnych klinik koszt pierwszej wizyty ambulatoryjnej u specjalisty to 750 rubli, każdej kolejnej - 650 rubli, czyli odpowiednio 65 i 56 zł. Koszt wizyty u internisty jest mniejszy - 500 rubli (około 43 zł). W prywatnej klinice usunięcie zaćmy kosztuje od 19 tys. (1611,20 zł) do 52 tys. rubli (4409,60 zł) - wyliczyła GW.

W Kaliningradzkim Obwodowym Szpitalu Klinicznym pacjent zostanie umieszczony w sali jednoosobowej za dodatkowe 2 tys. rubli za dobę (173 zł), a za 2,5 tys. rubli za dobę (217 zł) można dostać salę o wyższym standardzie.

Więcej: http://wyborcza.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum