Leasing lekarstwem lekarzy na podatki

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2011 11:56

Leasing stał się bardzo modny wśród lekarzy prowadzących własne praktyki. Od 1 maja muszą mieć kasy fiskalne i wydawać paragony pacjentom. Żeby nie płacić wyższych podatków - poprzez leasing aut, sprzętu medycznego i urządzeń - obniżają podstawę opodatkowania.

Leasing lekarstwem lekarzy na podatki

Długich kolejek w firmach leasingowych jeszcze nie ma, ale tendencja jest wyraźna. Dziennik Gazeta Prawna informuje, że tylko w czerwcu BZ WBK Finanse & Leasing wyleasingował przedstawicielom wolnych zawodów różne dobra o wartości 3,5 razy większej niż w marcu.

Leasingodawcy zacierają ręce i liczą, że to początek boomu. W maju przedstawiciele wolnych zawodów zainstalowali u siebie ponad 30 tys. kas, w czerwcu drugie tyle. Ich liczba wzrośnie, bo kolejni lekarze i prawnicy będą przekraczać roczny próg 40 tys. zł dochodów z obsługi osób fizycznych, co zobowiązuje do prowadzenia ewidencji w kasie fiskalnej.

Z szacunków resortu finansów wynika, że obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej może zostać objętych nawet 300 tys. przedstawicieli wolnych zawodów - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum