Łapy: lecznica i powiat walczą o powrót ginekologii

Autor: poranny.pl/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2016 15:01

Po niespełna roku od likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego dyrekcja szpitala w Łapach chce go ponownie uruchomić - informuje serwis Poranny.pl.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

- Napisałam do NFZ  pismo, by umożliwiono nam przeprowadzanie zabiegów ginekologicznych - mówi Urszula Łapińska, dyrektorka szpitala w Łapach.

Tamtejszy oddział ginekologiczno-położniczy przestał istnieć w lipcu 2015 roku. NFZ zerwał kontrakt, bo pracowało tam za mało lekarzy. Teraz nowa dyrektorka chce starać się o kontrakt z NFZ na ginekologię.

- Wśród mieszkanek Łap i okolic jest zapotrzebowanie na takie usługi medyczne. Kobiety proszą o nie - wyjaśnia Urszula Łapińska.

- Jeśli NFZ opłaci te świadczenia, nie widzę problemu - Antoni Pełkowski, starosta białostocki, któremu podlega szpital, popiera plan reaktywacji ginekologii.

- Obecnie nie planujemy konkursu. Mapy potrzeb zdrowotnych wskazują na nadmiar łóżek na oddziałach położniczo-ginekologicznych w Polsce i naszym regionie - wyjaśnia Rafał Tomaszczuk, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ.

Jednak Urszula Łapińska nie poddaje się. Zapowiada walkę o ponowne uruchomienie ginekologii.

Więcej: www.poranny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum