Łańcut: od lipca miejscowy szpital będzie spółką

Autor: TVP Rzeszów/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2009 17:31

Szpital Powiatowy w Łańcucie od 1 lipca zacznie funkcjonować jako spółka prawa handlowego, która przejmie zarządzanie szpitalem.

Spółka zajmuje się majątkiem szpitala. Natomiast SP ZOZ Centrum Medyczne stroną medyczną. W strukturach spółki od 1 lipca znajdą się pracownicy szpitala, zakładów opieki długoterminowej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, pogotowia ratunkowego oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Wszyscy zostaną zatrudnieni na dotychczasowych zasadach.

Krzysztof Przyśliwski - dyrektor Szpitala w Łańcucie, który jednocześnie pełni funkcję prezesa spółki snuje plany inwestycyjne. Chciałby zmodernizować budynek, w którym mieści się oddział zakaźny dla dzieci i dorosłych. Ma to kosztować ok. 16 mln zł. O wiele więcej, bo ok. 35 mln zł pochłonie budowa pawilonu. Tutaj mają znaleźć się ginekologia oddział dla noworodków, chirurgia, ortopedia, blok operacyjny, rentgen i tomograf.

Na razie jednak wszystkich zajmują przede wszystkim formalności, związane z przekształceniami, w tym podpisywanie nowych umów, m.in. z dostawcami.

Placówka przygotowuje też nową ofertę dla NFZ. Mimo, że tak naprawdę - w opinii Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie w tegorocznym kontrakcie szpitala nie zmieni się nic, Krzysztof Przyśliwski przyznaje, że niepokoi go fakt, iż w budżecie NFZ brakuje pieniędzy. Za niepokojący uznaje również brak informacji o wartości kontraktów na drugie półrocze, które zacznie się już za dwa tygodnie.

Przyśliwski obawia się po prostu, że opóźnienia w finansowaniu leczenia pacjentów szpitala, mogą zachwiać płynnością finansową placówki, co nie byłoby dobre w przypadku spółki rozpoczynającej dopiero działalność.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum